Hoppa till innehåll

Regioner

Välj närmaste region och tryck på knappen.

Regionernas nyheter

Kontakt

Kansliet

Förbundsstyrelsen

Nämnder och råd

Kommittéer

Regioner

Huvudsakliga kontaktvägar:

E-post är vår huvudsakliga kontaktväg. Nu finns nya adresser till våra olika verksamheter. Använd någon av dem om du har frågor som gäller en specifik fråga.

Utbildningsfrågor: utbildning@gymnastik.se (frågor rörande specifika utbildningstillfällen hänvisas till arrangerande region)

Idrottslyftet: idrottslyftet@gymnastik.se

Aerobic gymnastics: aerobic@gymnastik.se

Hopprep: hopprep@gymnastik.se

Kvinnlig artistisk gymnastik: KvAG@gymnastik.se

Manlig artistisk gymnastik: MAG@gymnastik.se

Rytmisk gymnastik: RG@gymnastik.se

Trampolin: trampolin@gymnastik.se

Truppgymnastik: trupp@gymnastik.se

Ekonomi: ekonomi@gymnastik.se

Andra frågor: info@gymnastik.se

Medarbetare på kansliet

Klicka på respektive namn för kontaktuppgifter.

Officiell adress
 Svenska Gymnastikförbundet   08-699 60 00
 Box 11016, 100 61 Stockholm Besöksadress: Skansbrogatan 7
 
Generalsekreterare
 Johan Fyrberg   08-699 64 94
 
Stöd och service - föreningsstöd, administration och information
 Johanna Persson   08-699 64 88
 Verksamhetschef
 Carl-Åke Myrsell   08-699 64 74
 Siw Johansson   08-699 64 89
 Moa Thomas   08-699 64 75
 Ronald Andersson   08-699 64 91
 
Stöd och service - utbildning
 Louise Nordenberg   08-699 64 81
 Therese Flemström   08-699 64 64
 
Stöd och service - barn, ungdom, parkour och gruppträning
 Iréne Samuelsson   08- 699 64 44
 Filip Krolopp   08-699 64 82
 
Stöd och service - tävling
 Johanna Gringmann   08-6996471
 Anna Blid   08-699 64 34
 Föräldraledig
 Anna Gustafsson   08-699 64 83
 Elin Edlund   08-699 64 34
 
Landslag
 Jonas Juhl Christiansen   08-699 64 70
 
Marknad och kommunikation
 Lotta Darlin  
 Emelie Berglund   08-699 64 73
 Samuel Wendelius  
 Innehållsproducent
 
Omvärld och utveckling
 Pia Josephson   08-699 64 86
 Ulf Andersson   08-699 64 87
 Ahmed Al-Breihi   08-699 64 77
 Anläggningar
 Siri Åbrandt   08-699 64 76
 Åsa Ekdahl   08-699 64 72
 Projektledare Medicinskt stöd
 Josephine Cederholm   08-699 64 84
 Idrottslyftet
 
Ekonomi
 Carina Watson Hertéus   08-699 64 79
 Ekonomichef
 Yasmine Gianella Munoz   08-699 64 78
 Ekonomiassistent
 
Förbundsstyrelsen
 Anna Iwarsson  
 Förbundsordförande
 Lars Mörk  
 Ledamot
 Suzanne Lundvall  
 Vice ordförande
 Anders Caspár  
 Ledamot
 David Ahlin  
 Ledamot
 Edit Eriksson  
 Ledamot
 Eva Sundmalm  
 Ledamot
 Ingela Nilsson  
 Ledamot
 Per Malmborg  
 Ledamot
 Johan Fyrberg   08-6996494
 Generalsekreterare
 Carl-Åke Myrsell   08-6996474
 Styrelsens sekreterare
 
Valberedningen
 Kjell Adolfsson  
 Ordförande
 Pernilla Eriksson  
 Patrik Tengwall  
 Jim Salvin  
 Gun Ståhl  
 Andreas Getzman  
 Suppleant
 
Valberedningssamordnare
 Kicki Dafgård  
 Per Sjöstrand  
 
Juridiska nämnden
 Thore Brolin  
 ordförande
 Ragnar Palmkvist  
 Marit Englund  
 Anna Karlgård  
 
Internationella Rådet
 Malin Eggertz-Forsmark, ordförande  
 Margaret Sikkens Ahlquist  
 Per Sjöstrand  
 Maria Ståhl   08-699 62 66
 
Ungdomskommittén
 Amanda Gustavsson  
 Ordförande
 Sandra Carlsson  
 Sebastian Hellgren  
 Melker Eriksson  
 
Uppvisningskommittén
 Eija Österberg  
 Ordförande
 Melker Eriksson  
 Margaret Sikkens-Ahlquist  
 Maria Ståhl  
 Åsa Roos  
 Anna Tainio  
 
Barnkommittén
 Camilla Carlén  
 Ordförande
 Malin Lööv  
 Ida Larsson  
 Mats Nydesjö  
 
Gruppträningskommitté
 Ann Zandén  
 Harriet Linghall  
 Magnus Åström  
 Sandra Örmander  
 Anna Lindgren  
 Ramya Sujith  
 
Tävlingskommittén för Kvinnlig AG
 Per Forsström  
 Ordförande
 My Lindskog-Andersson  
 Annzinita Malmborg  
 Thomas Åkerdahl  
 
Tävlingskommittén för Manlig AG
 Stefan Agnvall  
 Ordförande
 Jens Hummel  
 Anna Rosenholmer  
 Michael Hedlund  
 Roland Himberg  
 Peter Gustafsson  
 Lars Stenberg  
 
Trupptävlingskommittén
 Marit Englund  
 Sofia Svegander Blomlöf  
 Elisabet Jexmark  
 Tobias Wallenborg  
 Per Sjöstrand  
 Adjungerad. Främst internationella frågor
 Karin Cedwall  
 Emil Deckner  
 
Tävlingskommittén för RG
 Malin Sagemark  
 Kommittéordförande
 Jenny Engdahl  
 Rebecca Braun  
 Irene Wennman  
 Ida Rodriguez   
 Katarina Söderberg  
 Anna Blid  
 
Trampolintävlingskommittén
 Thérèse Nordfors  
 Ordförande
 Mats Göransson  
 Alex Frejemark  
 Linnea Ågren  
 Johan Ekenberg  
 Jenny Magnusson  
 Jenny Söderlund  
 Förbundskapten, adjungerad i kommittén
 
Nationell samordnare för Aerobic Gymnastics
 Marie Andersson  
 Nationell samordnare
 
Nationell samordnare för Hopprep
 Kajsa Murmark  
 Nationell samordnare
 
Parkour/Trickingkommittén
 Pelle Tunell  
 Ordförande
 Erik Isberg  
 Hampus Hed  
 Robin Olovsson  
 Evgueni "Zäta" Potechkin  
 Vahagn Mikaelyan  
 Nivin Shaker  
 Per Cross  
 
Gymnastikförbundet Mellansvenska
 Kari Ånberg   019-17 55 65
 Alexandra Nyström   019-17 55 65
 Maria Barsoma   019-17 55 65
 
Gymnastikförbundet Mitt
 Kajsa Hägle   010-476 42 47
 Ida Gustafsson   010-476 42 34
 Barbro Norberg   010-476 42 34
 
Gymnastikförbundet Norr
 Malin Bergström   070-620 92 60
 Josefine Ekman  
 Föräldraledig (från och med 15/5)
 
Gymnastikförbundet Syd
 Pia Holm   0431-201 07
 Christel Attermalm   0431-201 07
 
Gymnastikförbundet Sydost
 Anna Jedhammar   0470-213 13
 Emma Ahlstrand   047021313
 
Gymnastikförbundet Uppsvenska
 Lotta Karlsson   018-23 14 60
 
Gymnastikförbundet Väst
 Ewa Kärnman   031-711 13 16
 Sebastian Hellgren  
 
Gymnastikförbundet Öst
 Kristian Gunnarsson   08-627 40 46
 Jonatan Petersson   08-627 40 48
 Danielle Marand   08-627 40 47
 

Tillbaka

Ta ett steg bakåt

Huvudpartner

Huvudsponsor Stadium


Partner